Tallers Arts Santa Mònica

Tallers Tast a La Rambla de cuiners, pastissers i sumillers a l’Arts Santa Mònica (La Rambla,7)

Activitats en català o castellà. Places limitades i subjectes a modificacions

DIJOUS 7 DE JUNY
  • Xavier Agulló

    Moderador

    0
  • Acte inagural

    12.00 - 12.30
  • Donatiu de CaixaBank al Casal dels Infants

    12.30 - 12.45
  • Entrega premis V Concurs de tapes Tast a La Rambla

    12.45 - 13.00
  • Capritxos de rebosteria

    Oriol Balaguer

    18.00 - 16.30
  • Tapes, salses i divertiments

    Alain Guiard - A RESTAURANT

    16.30 - 17.00
  • Homenatge al producte

    Nandu Jubany - PUR

    17.00 - 17.30
  • Els grans èxits del Semproniana (25è Aniversari)

    Ada Parellada - SEMPRONIANA

    17.30 - 18.00
DIVENDRES 8 DE JUNY
  • Lluís Bofill

    Moderador

    0
  • Entrega del Premi Remenja’mmm

    El millor restaurant que redueix el malbaratament alimentari.

    12.00 - 13.00
  • Les verdures en el nou menú d'Essence - The Sweet Experience

    Jordi Butrón - ESPAI SUCRE i Xano Saguer - ESSENCE

    16.00 - 16.30
  • El chateaubriand i altres grans clàssics

    Carles Tejedor - SOFIA BE SO

    16.30 - 17.00
  • La farina i l'oli en forma de fregir

    Rafa Morales - BELLAVISTA DEL JARDÍN DEL NORTE

    17.00 - 17.30
  • De la cua de bou al cap i pota

    Juanjo Rodriguez Thomas - CASA LEOPOLDO

    17.30 - 18.00
  • Pica-pica mariner

    Carles Abellan - LA BARRA

    18.00 - 18.30
  • Juvé & Camps 100%: la singularitat dels nostres monovarietals

    Antoni Cantos Director d'Enologia - JUVÉ & CAMPS

    18.45 - 19.30
  • Cata vertical d'ostres Gouthier amb maridatge de vins

    Sílvia Perpiñá i Ricardo Alabart propietarios de Gouthier - GOUTHIER

    19.45 - 20.30
  • L'art de trencar el gel amb Ice

    Damià Mula - Coordinador del Curs Superior de Cocteleria i Mixologia del CETT - FREIXENET

    20.45 - 21.30
DISSABTE 9 DE JUNY
  • Carme Gasull

    Moderadora

    0
  • Snacks, la millor manera de començar un menú

    German Espinosa - FONDA ESPANYA

    12.30 - 13.00
  • Cultura de vermut

    Oscar Sadaba - Brand Ambassador - CINZANO

    13.15 - 14.00
  • Tapeig “catarià” (català-asturià)

    Juan Fernàndez - EL CHIGRE 1769

    16.30 - 17.00
  • Versions lúdiques del “cannoli”

    Xavi Marco - ESCRIBÀ

    17.00 - 17.30
  • Un plaer pels sentits

    Juan Muñoz Sommelier - S.PELLEGRINO i ACQUA PANNA

    17.45 - 18.30
  • Taller de combinats Royal Bliss

    Sergio Estévez Brand Ambassador - ROYAL BLISS

    18.45 - 19.30
  • Aperitius sense lactosa

    Silvia Abril - Brand Ambassador ALMOND BREEZE

    19.45 - 20.30
  • Els secrets de la cervesa

    Carlos Cervantes Expert cerveser - ESTRELLA DAMM

    20.45 - 21.30
DIUMENGE 10 DE JUNY
  • Salvador García-Arbós

    Moderador

    0
  • Kaitai (ronqueo) de la tonyina roja

    GRUP BALFEGÓ

    12.15 - 13.15
  • L'aperitiu perfecte

    Oscar Sadaba Brand Ambassador - APEROL SPRITZ

    13.30 - 14.15
  • Tapes de fusió japonesa

    Hideki Matsuhisa - KAK KOY

    16.00 - 16.30
  • 10é aniversari dos palillos

    Albert Raurich - dos palillos

    16.30 - 17.00
  • Receptari “nikkei” a casa

    Jorge Muñoz - PAKTA

    17.00 - 17.30
  • Els secrets de la cervesa

    Carlos Cervantes Expert cerveser - ESTRELLA DAMM

    17.45 - 18.30
  • Tast a cegues amb Monólogo

    Toni Padilla Brand Image Department - MONÓLOGO

    18.45 - 19.30

Escenari by Estrella Damm

Música i activitats Tast a La Rambla

DIJOUS 7 DE JUNY
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    16.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    17.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    19.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    20.30
DIVENDRES 8 DE JUNY
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    16.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    18.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    19.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    21.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    22.30
DISSABTE 9 DE JUNY
  • La Raval's Band

    13.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    16.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    18.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    19.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    21.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    22.30
DIUMENGE 10 DE JUNY
  • Kagami Biraki

    COMINPORT

    12.00
  • Ball del drac xinès

    INSTITUT CONFUCI DE BARCELONA

    15.00
  • Ball del drac xinès

    INSTITUT CONFUCI DE BARCELONA

    12.15
  • Cal·ligrafia japonesa

    MITSURU NAGATA

    17.30
  • Wadaiko: tambors japonesos

    BENTENODE

    18.00
  • Ball del drac xinès

    INSTITUT CONFUCI DE BARCELONA

    19.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    20.15

PROGRAMACIÓ DE LES EXPOSICIONS

Entre tast i tast, visita les exposicions d’Arts Santa Mònica: hi trobaràs fotografia, disseny arquitectura, vídeo, activisme.

EXPOSICIONS
  • Mirall de paper

    Nivell 0

    26.06 - 30.11.2018
  • Silenci/s

    Nivell 1

    08.05 - 08.07.2018
  • PLOT Arquitectura electrònica

    Nivell 2

    03.07 - 02.09.2018
  • Pompeu Fabra. Una llengua completa

    Espai Balcó

    16.05 - 30.06.2018