Escenari gastronòmic by Estrella Damm

Estrenem el nou escenari polivalent de Tast a La Rambla ’16. Exterior, ubicat a La Rambla, al costat mateix de la zona de degustació, ofereix un variat programa per a tots els públics: tallers d’entrepans creatius impartits per grans xefs de Barcelona, classes de “tiratge” de cerveses i actuacions musicals en viu.

Horaris: 13.30h a les 22.30h

Activitats en català o castellà. Places limitades i subjectes a modificacions

DIJOUS 8 DE JUNY
  • Acte inaugural

    12.45 - 13.15
  • Premis IV Ruta de tapes i vermut preparat Cinzano

    13.15 - 13.45
  • La cuina i la terra

    NANDU JUBANY - PETIT COMITÉ

    17.30 - 18.00
  • Postres per a sorprendre

    CHRISTIAN ESCRIBÀ - PASTISSERIA ESCRIBÀ

    18.00 - 18.30
  • L’inversemblant món dels llegums

    CARLES GAIG - RESTURANT GAIG

    18.30 - 19.00
  • Divertim-nos amb les verdures

    ADA PARELLADA - SEMPRONIANA

    19.00 - 19.30
  • “Fabades” i tapes asturianes

    FRANCISCO HERAS - EL CHIGRE 1769

    19.30 - 20.00
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    20.45
DIVENDRES 9 DE JUNY
  • Democratització del bon sushi

    JULIÁN MÁRMOL - OKASAN by Gourmet Experience El Corte Inglés

    17.00 - 17.30
  • Tartar roll i lobster roll

    ALAIN GUIARD - SANTA BURG

    17.30 - 18.00
  • Receptes franceses mítiques

    OSCAR MANRESA - CASA LEOPOLDO

    18.00 - 18.30
  • L'art del dumpling

    JOSÉ I MEILAN KAO - KAO DIM SUM

    18.30 - 19.00
  • Plats tradicionals catalans…

    JORDI ARMENGOL - OPERA SAMFAINA

    19.00 - 19.30
  • Receptes del Delta de l’Ebre

    FRAN LÓPEZ - XERTA

    19.30 - 20.00
  • Receptes italianes de debò

    ANDREA TUMBARELLO - DON GIOVANNI

    20.00 - 20.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    21.15
DISSABTE 10 DE JUNY
  • Blat de moro, llegat dels déus

    ROSA MAYORDOMO - ACADEMIA CATALANA DE GASTRONOMIA

    13.15 - 13.45
  • Punto MX i la seva evolució natural: Cuina IberoMex

    ROBERTO RUIZ - CASCABEL by Gourmet Experience, El Corte Inglés

    13.45 - 14.15
  • Els secrets de la cervesa

    CARLOS CERVANTES - EXPERT CERVESER D'ESTRELLA DAMM

    17.00 - 17.30
  • Mil formes de fer el pop

    EVER CUBILLA - BOBO PULPÍN

    17.30 - 18.00
  • Els dos camins de la família Mont

    JAVIER MÉNDEZ - MEDIAMANGA

    18.00 - 18.30
  • Arrossos tradicionals i un pèl més…

    GERMÁN ESPINOSA - FONDA ESPAÑA

    18.30 - 19.00
  • Via Veneto - 50è aniversari, un viatge a través dels 50 anys de gastronomia catalana

    PERE MONJE - VIA VENETO

    19.00 - 19.30
  • Sabors medievals i contemporanis

    ALBERT RAURICH - DOS PEBROTS

    19.30 - 20.00
  • Les tapes peruanes amb influències 'chifa' i 'nikei'

    CESAR BELLIDO - YAKUMANKA

    20.00 - 20.30
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    21.15
DIUMENGE 12 DE JUNY
  • Comprar per no llençar. Remenja'mmm

    MARIONA ORTIZ - BANC DE RECURSOS | JESÚS MARTÍN - NUTRICIÓ SENSE FRONTERES | MARTA BELTRAN - REZERO

    13.15 - 13.45
  • Contemporanis del canvi

    MARTIN MILESI - UNA ONES TABLE EXPERIENCE, TURISMO DE BUENOS AIRES

    13.45 - 14.15
  • Jugar amb la xocolata

    ORIOL BALAGUER - PASTISSERIA ORIOL BALAGUER

    17.00 - 17.30
  • Els secrets de la cervesa

    CARLOS CERVANTES - EXPERT CERVESER D'ESTRELLA DAMM

    17.30 - 18.00
  • De l'hort a la taula

    Roberto Cabrera - HUERTA CARABAÑA by Gourmet Experience El Corte Inglés

    18.00 - 18.30
  • Productes catalans amb tècnica japonesa

    NAOYUKI HAGINOYA - NOMO

    18.30 - 19.00
  • Donatiu de CaixaBank al Casal dels Infants

    19.00 - 19.15
  • "Música al Carrer Ciutat Vella"

    19.30
  • Grup de percussió "Ssstrèpids"

    20.30

Tallers Tast Arts Santa Mònica

En un petit auditori a la planta baixa del centre Arts Santa Mònica, demostracions de cuina en directe amb els millors xefs de Barcelona. Un complet programa de tasts i tallers culinaris en viu impartits pels cuiners barcelonins més reconeguts. Classes gratuïtes des del dijous 9 fins el dissabte 11 de juny de 2016.

Horaris: 12.45h a les 20.45h

Activitats en català o castellà. Places limitades i subjectes a modificacions

DIVENDRES 9 DE JUNY
  • El cava de la biodiversitat

    JOAN GUASCH I MIQUEL SALARICH, COMUNICACIÓ I ENOLOGIA - SEGURA VIUDAS

    18.00 - 18.45
  • Les intensitats del món del vi

    XAVI NOLLA, SUMILLER - RAIMAT

    19.00 - 19.45
  • Juvé & Camps 100%: la singularitat dels nostres monovarietals

    ANTONI CANTOS, DIRECTOR D'ENOLOGIA - JUVÉ & CAMPS

    20.00 - 20.45
DISSABTE 10 DE JUNY
  • Ferments naturals

    XEVI RAMON, MESTRE ARTESÀ I GERENT - TRITICUM

    12.45 - 13.30
  • Tast vermut Cinzano

    GIUSEPPE SANTAMARÍA, BRAND AMBASSADOR CINZANO

    13.45 - 14.30
  • El gelat avui

    MASSINO PIGNATA - PROPIETARIO DELACREM

    17.00 - 17.45
  • Pot un cava maridar amb tot i en totes les ocasions?

    XAVI NOLLA, SUMILLER - ANA DE CODORNIU

    18.00 - 18.45
  • La recepta d'Estrella Damm

    CARLOS CERVANTES , EXPERT CERVESER - ESTRELLA DAMM

    19.00 - 19.45
  • Els blancs donen la llauna

    TONI PADILLA, MARKETING - SEGURA VIUDAS

    20.00 - 20.45
DIUMENGE 11 DE JUNY
  • Aperol Spritz: L'aperitiu perfecte

    ESTEBAN PORCEDDA, BRAND AMBASSADOR - APEROL SPRITZ

    12.45 - 13.30
  • Cocktails amb Freixenet ICE i ICE Rosé

    CARLES BONNIN, COCTELER PROFESSIONAL - FREIXENET

    13.45 - 14.30
  • Begudes en tendència per a cafeteria

    ANTONIO CORDARO, BARISTA - BLACKZI

    17.00 - 17.45
  • Més enllà del Malbec, la diversitat dels vins argentins

    PAZ LEVINSON, A.S.I. & APAS Meilleur Sommelier des Amériques 2015, Chile. Sommelier Virtus, Paris - TURISME DE BUENOS AIRES

    18.00 - 18.45
  • La recepta d'Estrella Damm

    CARLOS CERVANTES , EXPERT CERVESER - ESTRELLA DAMM

    19.00 - 17.45
  • L'evolució dels combinats by Royal Bliss

    SERGI ESTEVEZ, BRAND AMBASSADOR COCA-COLA

    20.00 - 20.45

PROGRAMACIÓ DE LES EXPOSICIONS

Entre tast i tast, visita les exposicions d’Arts Santa Mònica: hi trobaràs fotografia, disseny arquitectura, vídeo, activisme.

EXPOSICIONS
  • The more we know about them, the stranger they become

    LUCÍA C. PINO | Nivell 0

    04.05 - 03.07.2017
  • Cos Social (Lliçó d’anatomia)

    JOAN MOREY | Espai Balcó

    27.05 - 13.07.2017
  • By Chance and Decision

    BRIAN ENO |Nivell 1, Nivell 2 i Claustre Max Cahner

    04.05 - 03.07.2017